Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

TURNUS III (17.07 ? 30.07.2011r.)

KADRA:
Kapelan - ks. Przemysław Moćko
Kierownik - Kryztyna Radomska
Pielęgniarka - Barbara Gębska
Instruktor KO - Wioletta Grzywa


Wieczorem po badaniach lekarskich na dobry początek każdy kto przyjechał powiedział kilka słów o sobie a ks. Dyrektor ciepło przywitał wszystkich ? no i się zaczęła przygoda z Bogiem na rekolekcjach, zabiegami rehabilitacyjnymi i wspólna dwutygodniowa zabawa. Kronikarz Anita W. zaznaczyła płomykiem świecy myśli z konferencji i każdy z dni turnusowych ma taka przewodnią treść jako światło dla ducha.. Pierwsza z nich mówi o krzyżu, który nosi w Zycie każdy z nas i z pewnością nie jest on ponad nasze siły.
Karaoke było spotkaniem odkrywania talentów wielu śpiewających z pamięci słowa lubianych przebojów a tańczący w rytm dodali radości i uśmiechu prawie wszystkim przed snem.
Na dyskotece realizowaliśmy zachętę św. Augustyna:

?Naucz się tańczyć i śpiewać, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieć co z tobą zrobić?

 

Innym razem wieczór ?Mam talent? odkrył ciekawe uzdolnienia naszych niepełnosprawnych i nie wstydzili się zaprezentować siebie w śpiewie recytacji, poezji, plastyce i.in.
20 lipca w swietlicy odbyło się spotkanie pt ?Bł Jan Paweł II ? Polak bez reszty oddany Maryi portret z poezji Papieża?, przygotowany przez I. Kalitę i Z. Zielińskiego ? pracowników Domu.. Kilka osób czytało wiersze Karola Wojtyły, śpiewaliśmy znane piosenki ulubione Jana Pawła II ub słuchaliśmy utworów muzycznych opartych na jego poezji a także oglądaliśmy piękne widoki polskich Ttatr, Jeziora Genezaret i fotografii z beatyfikacji 1 maja br.
Zespół dziecięcy ?Inni? był główna niespodzianką dnia 22 lipca. Mali artyści odtańczyli hawajski taniec i przynieśli widzom dużo radości. Potem pogoda popsuła plan nabożeństwa drogi krzyżowej po stacjach przy Sanktuarium piekoszowskim zatem w kaplicy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie była okazja skupienia nad tajemnica cierpienia w ludzkim
Sobotni dzień sportu był pełen emocji i rywalizacji o pierwsze miejsce.
Niedziela 24 lipca upłynęła pod znakiem pielgrzymki do Łagiewnik ? oj dużo namocowali się nasi dzielni opiekunowie. Gesty przyjaźni życzliwości na długo pozostaną w pamięci.
Każda konferencja kończyła się prośbami o potrzebne łaski za wstawiennictwem bł Jana Pawła II - ciekawa prośba, aby Bóg był obecny w naszym odpoczynku. 27 uczestniczyliśmy w Eucharystii w Sanktuarium MB Miłosierdzia w Piekoszowie a po niej nasz zdolny kapelan ks. Przemysław zagrał na organach kilka bardzo ciekawych utworów klasycznych ? była to dla nas uczta dla ducha. Wieczór upłynął na spotkaniu z prezentacją postaci Patrona naszego domu Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka a po niej kilka osób ? Zofia W. Marysia i Stanisław S. Danusua W. i Irenka M.wspominali stare piękne czasy na wczasorekolekcjach w latach osiemdziesiątych, które wtedy prowadził tenże kapłan naszej diecezji bardzo lubiany i zwany przez wielu Ojcem. Znakomita większość turnusowiczów nie znała go zatem opuszczali świetlicę poruszeni i pod wrażeniem.
Ognisko to wspaniała okazja do śpiewu i zabawy szczególnie z ekipą Wiola nasze KO i Monika nasz milusiński muzyczny fachowiec ? cudowne dziewczyny.. Tym razem oprócz kiełbasek i biesiadowania ważnym punktem wieczoru był polonez odtańczony na kostce przed budynkiem w okolicy miejsce na ognisko ? taka mała rzecz a cieszy?
?Chrystus zna nasze cierpienia i nieustannie nam błogosławi? ? oto mysl z Drogi Krzyżowej w piątek 28 lipca. Wieczór tego dnia to ju z pora na podziękowania, uroczystą agapę i wzajemne błogosławieństwo, bo nadszedł niespodzianie koniec i pora się pakować.