Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

TURNUS II (03.07 ? 16.07.2011r.)

KADRA:
Ks. Sylwester Iwan - kapelan
Andrzej Błędziński - kierownik
Grażyna Świątek - pielęgniarka
Karol Broda - instruktor K-O

JAN TWARDOWSKI - "SPRAWIEDLIWOŚĆ"

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo nikt nikomu nie byłby potrzebny


Dziękuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością
to co mam i to czego nie mam
nawet to czego nie mam komu dać
zawsze jest komuś potrzebne
jest noc żeby był dzień
ciemno żeby świeciła gwiazda
jest ostatnie spotkanie i rozłąka pierwsza
modlimy się bo inni się nie modlą
wierzymy bo inni nie wierzą
umieramy za tych co nie chcą umierać
kochamy bo innym serce wychłodło
list przybliża bo inny oddala
nierówni potrzebują siebie
im najłatwiej zrozumieć
że każdy jest dla wszystkich
i odczytywać całość

Identyfikator, który otrzymuje kazdy uczestnik ze swym imieniem to symbol pierwszego dnia na turnusie kiedy wieczorem kilka zdań o sobie pomaga zapoznać się na najbliższe dwa tygodnie.
Od godz. 15 ? do 16-tej osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich ćwiczyły równowagę, pokonywanie barier typu krawężniki, progi, schody
W poniedziałek wieczorem na dobry początek wszyscy tańczyli w rytm wesołej muzyki dyskotekowej. Trzeciego wieczoru podczas ?karaoke? okazało się, ze wielu uczestników zna wyśmienicie teksty znanych przebojów
Środa 6 lipca to ?dzień sportu? ? mnóstwo emocji i zmęczenia w rywalizacji o najlepszą pozycję ? a przy tym ile zabawy?!
Czwartkowy wieczór upłynął jak wszystkie konferencje na turnusie na wspomnieniach z beatyfikacji Papieża Jana Pawła II ? były zdjęcia z Rzymu i świadectwa diakona Grzesia i kierownika Andrzeja z tych niezapomnianych chwil
Głębokie przesłanie znaczenia cierpienia, poświęcenia i odwagi w codzienności niosły rozważania wybrane przez ks. Sylwestra i czytane prze uczestników w czasie drogi krzyżowej w piątkowe popołudnie. To co w nas przemija ? odrodzi się a złożyć ciało do grobu to dać wyraz przekonaniu, że ludzkie ma jednak jakiś głębszy sens.
Niezapomnianych wspomnień dostarczył uczestnikom sobotni wyjazd do Sandomierz. Nie zabrakło na początek modlitewnego skupienia w kościele św. Michała Archanioła , radosnego nastroju w słoneczna pogodę oraz atrakcji turystycznych w Muzeum oraz w podróży statkiem po Wiśle.
W połowie turnusu najważniejszym wydarzeniem niedzieli była I Komunia Święta Rafała.
W poniedziałkowe przedpołudnie główna atrakcją dla śmiałków bywały przejażdżki na koniu a cały wieczór upłynął na biesiadowaniu z kiełbaskami i wspólnym śpiewem przy ognisku. Oj było wesoło?
Dyskoteka w drugim tygodniu turnusu szybciej nabiera tempa i gwaru, gdyż wszyscy lepiej się znają. Radosnej zabawie nie było końca zatem trochę się przeciągnęła do późnych godzin.
Modlitewny czas kolejnego dnia uwieńczyła adoracja Najświętszego Sakramentu z Sakramentem Namaszczenia Chorych oraz indywidualnym błogosławieństwem, praktykowanym w Lourdes. +Trudno też zapomnieć wzruszające wspomnienia z filmu o pierwszych miejscach gdzie odbywały się wczasorekolekcje a ks. Sylwester na koniec zacytował wiersz ks. Twardowskiego pt ?Sprawiedliwość?
Czas rehabilitacji ciała i ducha, radości i przyjacielskich rozmów szybko mija ? nie wiadomo kiedy nadszedł ostatni wspólny wieczór z podziękowaniami, oglądaniem zdjęć i pożegnaniami a na koniec kolorowe lampiony pofrunęły wysoko ku niebu nad Domem w Piekoszowie. Sobotnie pakowanie walizek i smutne miny wielu t znak rozstania ale i nadziei na powtórne spotklania za rok?