Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11 lutego 2012 r.

 

Nasze świętowanie zaszczycił wizytą Pan Senator Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Słoń, od młodości związany ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą z Sakramentem Namaszczenia Chorych i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, tak jak praktykuje się w LOURDES.
Następnie wszyscy mieli możliwość uczestniczyć w montażu słowno muzycznym z prezentacją multimedialną pt. "RECEPTA NA ŻYCIE" Zebrani byli zachęcani do czerpania wzorów ze na szlachetne wykorzystanie czasu od takich ludzi jak:

  • Św. Franciszek z Asyżu ? zakochany w pięknie przyrody, dla którego bratem było słońce, a siostrą ? księżyc; jego "Pieśń słoneczna" to pochwała piękna życia,
  • Św. Tomasz Moore - prawnik, który nie oddał hołdu królowi Henrykowi VIII jako głowie Kościoła w Anglii - za co został scięty, a jego ?Modlitwa o dobry humor? i optymistyczna postawa prawego sumienia mogą nas wiele nauczyć,
  • Marta Robin - niezwykła chora kobieta, która heroicznie umiała przeżywać cierpienie i ofiarowywać je Bogu, a dzięki temu powstały "Ogniska miłości" i dziś jest ich kilkadziesiąt, w tym dwa w Polsce.
  • Matka Teresa z Kalkuty - Anioł Miłosierdzia dla umierających i odrzuconych ludzi w Indiach i na całym swieice,
  • Sługa Boży ks. Wojciech Piwowarczyk - Dobry Samarytanin
  • Pani Izabela Borowska ? Anioł Dobroci, którego dobrze pamiętamy.

Piękne krajobrazy oraz utwory poetyckie i piosenki wzywały do optymizmu i dystansu od trudności, których tak wiele w codzienności. Na zakończenie Ksiądz Dyrektor odczytał fragmenty listu ks. Wojciecha Piwowarczyka do kuzynki w Nowej Zelandii ze wskazówkami dotyczącymi przeżywania osamotnienia i oddalenia od najbliższych i wiary.
Montaż został przygotowany przez zespół pracowników i osób przebywających na rehabilitacji ? ks. Jan J., Helena G., S. Terezja J., Czesław C., Anna S., Maria O., Krystyna Z., Sylwia D., Zygmunt Z., Izabela K.