Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

WPROWADZENIE Ks. Łukasza Zygmunta

Księże Łukaszu abyś miał miłość w sercu - życzył nowemu Dyrektorowi Ks. Bp Jan Piotrowski

W niedzielny poranek 30 sierpnia 2020 r. na 9.30 przyjechał do nas Biskup Kielecki Jan Piotrowski, aby uroczystą Eucharystią wprowadzić naszego nowego Dyrektora Domu. Z uwagi za reżim sanitarny nie uczestniczyli w niej liczni goście jak zwykle bywało.  

Głównym motywem homilii była Eucharystia – nie jeden z sakramentów – ale najważniejszy, w którym w Chrystusie Bóg jest najbliżej każdego z nas.

Po Komunii Świętej Pasterz diecezji przypomniał swego kolegę od 30 lat posługującego w jednej z parafii, który obawiając się funkcji proboszcza usłyszał pociechę swego biskupa, że nie ma co się martwić, bo kocha chorych. I rzeczywiście przez te lata bardzo zżył się ze swymi parafianami. Następnie zwrócił się do naszego Ks. Dyrektora: „Księże Łukaszu nie życzę Ci sukcesów ale abyś miał  miłość w sercu a umysł niech podąża w ślad za nią”. Ksiądz Biskup dodał: „Jest dobra okazja, żeby podziękować Księdzu  dr Janowi Jagiełce, który przez ostatnie 15 lat był duszą tego Domu.”

Zosia W., w imieniu Wspólnoty Piekoszowskiej, serdecznie podziękowała Księdzu Biskupowi za to, że przysłał do nas Ks. Łukasza. Razem z Panią Martą N. przekazały na misje ornat i różańce.

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć