Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

15.06.2020 Pierwsza Dama w naszym Domu

„Widać, że Państwo dobrze czują się ze sobą, w ośrodku panuje wspaniała, rodzinna atmosfera”.

15 czerwca 2020 r. – to historycznie wyjątkowy dzień dla Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. O godz. 14.30 Pani Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Pracownikami Domu oraz przedstawicielami współpracujących  z Domem Stowarzyszeń: Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Nasz Dom”, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Zespołu Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Na wstępie Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka przedstawił pokrótce działalność placówki. Pierwsza Dama dziękowała pracownikom za empatię i dobroć niezbędną obok profesjonalnego wykonywania obowiązków. Podkreśliła: „Jestem ogromnie wdzięczna, że wykonują Państwo tę trudną pracę z uśmiechem i wielką troską”.

Przyznała, że ogromne wrażenie wywarła na niej niezwykła różnorodność zakresu działań ośrodka. – Rzadko się zdarza, żeby jedna placówka była skierowana do tak wielu osób potrzebujących. Następnie, prezentacji działalności stowarzyszeń towarzyszyły rozmowy o samodzielnym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, ich osiągnięciach sportowych, tanecznych, malarskich, sposobach rozwiązywania aktualnych trudności, potrzebach osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i barierach architektonicznych.

 Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z mieszkańcami lokali aktywizujących, służących podtrzymaniu i rozwojowi dynamiki życiowej osób starszych lub niepełnosprawnych.  Mówiła m.in. o spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, wsparciu osób starszych i niepełnosprawnych, wizytach w placówkach pomocowych oraz o reprezentowaniu Polski poza Jej granicami..

A oto informacja na stronie Kancelarii Prezydenta RP

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,749,wizyta-agaty-kornhauser-dudy-w-piekoszowie.html