Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

3 czerwca 2019 - W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Jak co roku 3 czerwca w Masłowie odbyło się spotkanie integracyjnych Osób Chorych oraz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością. Jest to piękna tradycja wspólnego świętowania kolejnej rocznicy wizyty na lotnisku w Masłowie Świętego Jana Pawła II. W trzynastym spotkaniu uczestniczyło ok. 600 osób. Najważniejszym punktem spotkania jest Masza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka, na której osoby chore i niepełnosprawne oraz inni zebrani mogli usłyszeć od celebransa słowa wsparcia, otuchy i podziękowania za to, że po prostu są.

 Nieodłącznym elementem integracyjnym spotkania jest przygotowanie przez jego uczestników serc dla Jana Pawła II. Wielkość serca, technika przygotowania, kolorystyka itp. zależą od wyobraźni jego autorów. Na koniec i tak wszystkie zostaną nagrodzone ogromnymi maskotkami ufundowanymi przez Biskupa Mariana Florczyka.   

Z naszego Domu w spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób. Były to osoby na co dzień mieszkające w placówce, pracujące w niej oraz osoby, głównie z Kielce związane z działalnością ośrodka.