Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Droga krzyżowa |- 17.03.2019 r.

 Trzeba wpatrywać się z miłością w Chrystusa przemienionego, napełnić się zachwytem i radością,  żeby potem łatwiej radzić sobie z trudnościami.

  W niedzielę 17 marca bieżącego roku tymi słowami pokrzepiał Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka uczestników  spotkania  osób niepełnosprawnych, ich rodzin  i opiekunów  związanych  z posługą Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Uczestnikami w liczbie kilkudziesięciu osób byli nie tylko członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół  „NASZ  DOM”, ale też innych, podobnych  Stowarzyszeń w Kielcach. 

 

Po raz kolejny gościnnie przyjęli nas Ojcowie Kapucyni przy ul. Warszawskiej w Kielcach.  Wielkopostne spotkanie rozpoczęła Msza Święta o  godz. 14.00. Po niej odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej. Rozważania zawierały cytaty biblijne  oraz wyznania 19 – letniego młodzieńca, chorego na chorobę nowotworową, który po amputacji obu nóg przeżył nawrócenie.  

 Dzięki zaangażowaniu  prowadzących na przemian Edyty i Marcina, rozważanie męki Jezusa było przez wielu przeżywane z wielkim skupieniem i wzruszeniem. 

Zapraszamy na 28 kwietnia 2019 r. godz. 12.00, na spotkanie wielkanocne, tzw. „święcone” do kościoła parafialnego w Wiśniówce.