Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Dzień Chorego 20 lutego 2014 r.

 20 lutego 2014 r. na zaproszenie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, pojechaliśmy już po raz kolejny (czwarty) na Seminaryjny Dzień Chorego. 

 Wszystkich gości zebranych w kaplicy powitał gospodarz - Ksiądz Rektor Jarosław Wojtkun.  Uroczystą Mszę Świętą celebrował Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik w otoczeniu wielu kapłanów i z asystą służby liturgicznej. Ks. Marek Chrzanowski z Brańszczyka w homilii podkreślił, że chorzy i niepełnosprawni są skarbem Kościoła i świata. Po końcowym błogosławieństwie, przeszliśmy na pięknie przygotowaną jadalnię ze smacznym posiłkiem (barszczyk z uszkami, pączki i ciasto z herbatą, lub kawą).

Następnie, już na auli, zespół kleryków WSD w Radomiu, przeplatał piosenkami prezentacje działalności różnych organizacji, zajmujących się  duszpasterstwem osób chorych i niepełnosprawnych.    

To wspaniale, że pomysł kleryków spotkał się ze zrozumieniem przełożonych i Biskupa Ordynariusza. Życzliwość, z jaką podtrzymują tę tradycję sprawiła, iż z roku na rok znacznie wzrasta liczba uczestników.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY

Inicjatorom i Organizatorom

 za trud jednoczenia ludzi

 w dziele duszpasterstwai niesienia aktywnej pomocy.

 DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE I GOŚCINĘ. 

{gallery}kron/14-02-20{/gallery}