Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Opłatek 2014

Jak co roku o tej porze, w niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2014 r. parafia Jana Chrzciciela stała się domem gościnnym dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, związanych z działalnością Domu w Piekoszowie. W Nowym Roku chcieliśmy  połamać się opłatkiem i podzielić życzliwością.

 Dziękujemy serdecznie
Księdzu Proboszczowi prał. Tadeuszowi Pytlowi
za serce i drzwi otwarte dla nas od wielu lat.

 Atrakcją spotkania był koncert kolęd w wykonaniu chóru parafii Jana Chrzciciela w Kielcach pod przewodnictwem Pani Beaty Misztal i Pani Elżbiety Żądło.
- całemu zespołowi dziękujemy najserdeczniej za uniesienie dusz do nieba.

 Po krótkim czasie przygotowania i ewentualnie spowiedzi o godz. 13.30 rozpoczęła się Msza Święta. Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka podkreślił w homilii, że każdy z nas może sobie wyobrazić scenę, kiedy podczas chrztu słyszy słowa Boga  nad sobą ? jesteś Moim ukochanym dzieckiem. To ważne, żeby znać datę swego chrztu i świętować w tym dniu ? tak zachęca papież Franciszek.     

  Tegoroczne spotkanie opłatkowe było szczególne dzięki obecności wśród nas chóru parafialnego prowadzonego przez Panią Beatę Misztal i Panią Elżbietę Żądło. W czasie Mszy Świętej śpiewaliśmy kolędy albo z wyróżnionym w ?VII Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek  ? Kielce 2013? chórem, albo z naszą ekipą ? Marcinem, Ewą i Edytą . Po błogosławieństwie, na zakończenie wysłuchaliśmy profesjonalnego wykonania kolęd  przeplatanych komentarzami i poezją a na finał kościół wypełnił majestat tekstu i muzyki ?Bóg się rodzi?. Wzruszona Pani dyrygent podziękowała za uwagę dodając, że wykonawcy zaśpiewali jeszcze piękniej niż dotychczas. To miła niespodzianka i prezent noworoczny dla naszej wspólnoty.

  Zachwyceni przeszliśmy do domu parafialnego  u Księdza Proboszcza prał. Tadeusza Pytla. Gościny tj. salki udzielił nam po raz kolejny klub ?Wolna Strefa? i jak zawsze cierpliwa i cicha Pani Alicja. Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka pobłogosławił opłatki i kilkanaście kolejnych minut upłynęło na przyjaznych serdecznościach. Potem nadszedł czas na pyszny, gorący bigos, herbatę i drożdżówkę. Po kilku ogłoszeniach  wzięliśmy kartki z tekstami i znów Marcin, Ewa i Edyta  intonowali wspólne kolędowanie.