Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

23.09.2020 z Ojcem Pio z Pietrelciny

Co nowego w Domu w Piekoszowie 

23 wrześnie uroczyście obchodziliśmy wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Może nie wiecie ale Pan Marek Ziopaja zaprzyjaźniony od lat 80-tych z Szewnej i i wcasorekolekcji z Ojcem Wojciechem Piwowarczykiem podarował do naszej kaplicy relikwie tego duchowego syna św. Franciszka znanego z heroicznej modlitwy cierpienia oraz zaufania Bogu i Kościołowi. 

Mieszkańcy  i Pracownicy pisali na małych kartkach swoje intencje prosząc Boga o łaski za wstawiennictwem świętego Stygmatyka.  Ksiądz Dyrektor odczytał je przed Najświętszym Sakramentem i przy wystawionych na ołtarzu relikwiach Świętego. Z powodu pandemii obecnie są dwie Msze Święte zatem odbyły się dwa nabożeństwa adoracji przed każdą z nich.

Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostaliśmy pobłogosławieni relikwiami św. Ojca Pio.

WPROWADZENIE Ks. Łukasza Zygmunta

Księże Łukaszu abyś miał miłość w sercu - życzył nowemu Dyrektorowi Ks. Bp Jan Piotrowski

W niedzielny poranek 30 sierpnia 2020 r. na 9.30 przyjechał do nas Biskup Kielecki Jan Piotrowski, aby uroczystą Eucharystią wprowadzić naszego nowego Dyrektora Domu. Z uwagi za reżim sanitarny nie uczestniczyli w niej liczni goście jak zwykle bywało.  

Głównym motywem homilii była Eucharystia – nie jeden z sakramentów – ale najważniejszy, w którym w Chrystusie Bóg jest najbliżej każdego z nas.

Po Komunii Świętej Pasterz diecezji przypomniał swego kolegę od 30 lat posługującego w jednej z parafii, który obawiając się funkcji proboszcza usłyszał pociechę swego biskupa, że nie ma co się martwić, bo kocha chorych. I rzeczywiście przez te lata bardzo zżył się ze swymi parafianami. Następnie zwrócił się do naszego Ks. Dyrektora: „Księże Łukaszu nie życzę Ci sukcesów ale abyś miał  miłość w sercu a umysł niech podąża w ślad za nią”. Ksiądz Biskup dodał: „Jest dobra okazja, żeby podziękować Księdzu  dr Janowi Jagiełce, który przez ostatnie 15 lat był duszą tego Domu.”

Zosia W., w imieniu Wspólnoty Piekoszowskiej, serdecznie podziękowała Księdzu Biskupowi za to, że przysłał do nas Ks. Łukasza. Razem z Panią Martą N. przekazały na misje ornat i różańce.

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć 

14.08.2020r.

14 sierpnia 2020 r., w naszej kaplicy świętowaliśmy wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbe – franciszkanina, szefa koncernu wydawniczego w Niepokalanowie przed II wojną światową, którego oddanie Maryi Niepokalanej zawiodło do heroicznej śmierci za bliźniego w obozie w Oświęcimiu.

Ksiądz Łukasz Zygmunt - nasz nowy Dyrektor Domu z radością dziękował Bogu za ludzi, dzięki którym mamy kolejnego, trzeciego świętego przyjaciela szczególnie obecnego wśród nas. Od kilku miesięcy ks. Jan Jagiełka zabiegał w Niepokalanowie o to, aby inicjatywa Mieszkańców Domu została zrealizowana. Oczywiście z powodu pandemii nie było łatwo – ale tym więcej radości mamy dziś.

Kiedyś Ksiądz Józef Knap postarał się w Łagiewnikach o relikwie św. Faustyny, a potem zaprzyjaźniony z nami od czasów ks. Wojciecha Piowowarczyka lekarz Marek Ziopaja przywiózł z San Giowani Rotondo relikwie św. Ojca Pio.

15.06.2020 Pierwsza Dama w naszym Domu

„Widać, że Państwo dobrze czują się ze sobą, w ośrodku panuje wspaniała, rodzinna atmosfera”.

15 czerwca 2020 r. – to historycznie wyjątkowy dzień dla Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. O godz. 14.30 Pani Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Pracownikami Domu oraz przedstawicielami współpracujących  z Domem Stowarzyszeń: Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Nasz Dom”, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Zespołu Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Na wstępie Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka przedstawił pokrótce działalność placówki. Pierwsza Dama dziękowała pracownikom za empatię i dobroć niezbędną obok profesjonalnego wykonywania obowiązków. Podkreśliła: „Jestem ogromnie wdzięczna, że wykonują Państwo tę trudną pracę z uśmiechem i wielką troską”.

Przyznała, że ogromne wrażenie wywarła na niej niezwykła różnorodność zakresu działań ośrodka. – Rzadko się zdarza, żeby jedna placówka była skierowana do tak wielu osób potrzebujących. Następnie, prezentacji działalności stowarzyszeń towarzyszyły rozmowy o samodzielnym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych, ich osiągnięciach sportowych, tanecznych, malarskich, sposobach rozwiązywania aktualnych trudności, potrzebach osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i barierach architektonicznych.

 Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z mieszkańcami lokali aktywizujących, służących podtrzymaniu i rozwojowi dynamiki życiowej osób starszych lub niepełnosprawnych.  Mówiła m.in. o spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, wsparciu osób starszych i niepełnosprawnych, wizytach w placówkach pomocowych oraz o reprezentowaniu Polski poza Jej granicami..

A oto informacja na stronie Kancelarii Prezydenta RP

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,749,wizyta-agaty-kornhauser-dudy-w-piekoszowie.html 

2020 Wielkanoc

Tegoroczne Wielkanocne świętowanie jest odarte
z tego co zewnętrzne.
Zatem przeżyjmy je w samym centrum Serca Jezusa.
Po ciszy grobu niech zamieszka w nas
radość i nadzieja Zmartwychwstania
i niech trwa w naszym życiu. 

A L L E L U J A