Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

DOM to ludzie - abp Wojciech Polak odwiedził Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

 

Świętowanie odpustu Matki Bożej Ostrobramskiej i Święta Niepodległości Polski jak co roku rozpoczęła Msza Święta o 11.30 odprawiona przez Księdza Dyrektora Domu Jana Jagiełkę, poprzedzona modlitwą za zmarłych.

 Po smacznym obiedzie z ciastem, owocami i kawą zebrani wysłuchali przepięknego koncertu w mistrzowskim wykonaniu przez Pana Marka Brachę utworów Fryderyka Chopina i innych kompozytorów, opartych na motywach polskiej muzyki ludowej.

 Na zakończenie przeszliśmy na modlitwę do kaplicy, aby oczekiwać na wizytę Prymasa Polski,arcybiskupa Wojciecha Polaka. Przywitaliśmy Go śpiewem i modlitwą. Ksiądz Dyrektor przedstawił pokrótce historię i działalność Domu. Po tym modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Księdza Prymasa. Znamienity Gość podarował głębokie i serdeczne przesłanie dla mieszkańców, pracowników i gości Domu o pełnieniu miłosierdzia. Zosia Wojtyna podziękowała w imieniu zebranych. Po błogosławieństwie, wychodząc z kaplicy, Ksiądz Prymas, po ojcowsku na wielu czołach, szczególnie osób z niepełnosprawnością, nakreślił znak krzyża i uścisnął dłonie na znak życzliwości.