Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Dom Pomocy Społecznej

Piekoszów,
powiat kielecki, woj. świętokrzyskie

Dom Pomocy Społecznej w Piekoszowie jest domem pobytu stałego, przeznaczonym dla 26 osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom dysponuje wolnymi miejscami.

Koszt pobytu: 3 710,00 zł 

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych pragnących w spokoju cieszyć się życiem i godnie mieszkać wśród życzliwych i gotowych do pomocy ludzi. 

Dla osób starszych samodzielnych proponujemy

LOKALE  AKTYWIZUJĄCE

(patrz zakładka na naszej stronie ?Lokale aktywizujące?), które są w bardzo wysokim standardzie oraz w cenie o wiele niższej niż w Domu Pomocy Społecznej. 

ZAPRASZAMY SENIORÓW I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE   

POŁOŻENIE
Dom Pomocy Społecznej mieści się w Domu Dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.
Z rozległej posiadłości, na której znajduje się Dom roztaczają się piękne widoki na pasma Oblęgorskie i Zgórskie Gór Świętokrzyskich. Mieszkańcy mają do dyspozycji duży, piękny ogród z oczkiem wodnym, miejscem na ognisko i licznymi ścieżkami spacerowymi.

Adres:     Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie
              ul. Czarnowska 2a; 26 - 065 Piekoszów
Telefon:  41 3061355, tel./fax 41 3061333
e-mail:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Konto:     Bank Śląski I O. Kielce  93 1050 1416 1000 0005 000 02480
NIP 959-14-87-339     REGON 29050549400027  

W naszym Domu przebywają osoby wymagające całodobowej opieki i pomocy z uwagi na starszy wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność i nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym. Dom świadczy usługi w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających; zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną na poziomie obowiązujących świadczeń zdrowotnych.

OPIEKA MEDYCZNA
Badanie niezbędne przed przyjęciem do DPS:  OB, HBS, WR, analiza moczu, RTG kl. piersiowej, EKG, 3 x kał

Mieszkańcy DPS znajdują się pod stałą opieką medyczną. Usługi medyczne sprawowane są przez lekarza rodzinnego, lekarzy specjalistów, psychologa oraz pielęgniarski. W razie zaistniałej konieczności Podopieczni korzystają także z poradni specjalistycznych i leczenia szpitalnego.

Pozostały personel medyczny ? opiekunki i salowe zapewniają usługi bytowe, polegające na zakwaterowaniu, żywieniu, utrzymaniu czystości i higieny osobistej Mieszkańców.

REHABILITACJA
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej mogą korzystać z szerokiego zakresu usług rehabilitacyjnych, świadczonych przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Według opracowanego zgodnie ze wskazaniami lekarza, indywidualnego planu rehabilitacji, Mieszkaniec poddawany jest zabiegom fizjoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażu klasycznego w gabinetach wyposażonych w profesjonalny sprzęt wysokiej jakości. Proponowane Mieszkańcom zabiegi rehabilitacyjne, podnoszą sprawność  psychoruchową, celem utrzymania i poprawy wydolności ruchowej i aktywności. 

TERAPIA ZAJĘCIOWA  
W naszym Domu prowadzone są różne formy terapii zajęciowej. Terapia pomaga Mieszkańcom w osiąganiu samodzielności i aktywności, wzmacnia poczucie własnej wartości, umożliwia wyrażanie emocji i przeżyć, jest źródłem radości, pozwala oderwać się od życia codziennego, aktywizuje i pobudza wyobraźnię, pozwala na samorealizację.

Proponowane zajęcia dostosowane są do zainteresowań, uzdolnień oraz sprawności manualnej i psychofizycznej osób w nich uczestniczących.

Warsztat terapii zajęciowej proponuje szeroki wachlarz technik: papieroplastyka, wiklina papierowa, decoupage, gobeliniarstwo, szydełkowanie, dziewiarstwo, hafciarstwo, zajęcia muzyczne, rzemiosło artystyczne, itp. Wykonane prace zarówno indywidualne jak i zbiorowe zdobią pokoje i korytarze Domu. 

ZAJĘCIA KULTURALNO-OŚWIATOWE, WYCIECZKI

W DPS podejmowane są liczne działania mające na celu nawiązywanie przez Mieszkańców nowych kontaktów, poszerzanie grona przyjaciół, zacieśnianie więzi między nimi a ich bliskimi i personelem, a także integrację ze środowiskiem lokalnym.

W tym celu organizujemy stałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Seniora, Św. Mikołaja, Św. Andrzeja, Św. Walentego, uroczyste śniadanie Wielkanocne, kolację Wigilijną oraz bal Sylwestrowy.

Przygotowywane są również ogniska integracyjne z rodzinami Mieszkańców DPS, spotkania integracyjne z Mieszkańcami innych DPS podczas wspólnego kolędowania. Wielokrotnie gościmy u nas dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze z różnych środowisk lokalnych. Podczas tych spotkań przedstawiają Mieszkańcom naszego Domu programy artystyczne, prezentują występy muzyczne, angażując ich we wspólną zabawę.

Mieszkańcy DPS mają możliwość udziału w wycieczkach i pielgrzymkach, np. do Krakowa, Częstochowy, Kałkowa-Godowa, Sandomierza, Kazimierza nad Wisłą, Oblęgorka. 

OPIEKA DUSZPASTERZA
W naszym Domu znajduje się kaplica, w której Mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy Świętej, spowiedzi, modlitwie i w innych nabożeństwach.  

WARUNKI MIESZKANIOWE I WYŻYWIENIE
Dom spełnia warunki mieszkaniowe według obowiązującego standardu. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, wyposażony w windę i pozbawiony barier architektonicznych. Posiadamy trzyosobowe pokoje z łazienkami. Pokoje wyposażone są w podstawowy sprzęt, tj. łóżko, szafki, szafy ubraniowe.

Dom posiada własną kuchnię i jadalnię. Zapewniamy całodzienne wyżywienie z uwzględnieniem diet wskazanych przez lekarza. Oprócz trzech posiłków dziennie istnieje całodobowy dostęp do podstawowych środków żywności.