Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Dzień Pracownika Socjalnego 2019

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego mam zaszczyt złożyć Księdzu i pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Piekoszowie serdeczne życzenia i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych oraz trud włożony w stworzenie mieszkańcom miłej, ciepłej i prawdziwie rodzinnej atmosfery.

W Domu Pomocy Społecznej w Piekoszowie mieszka tylko 26 mieszkańców. To daje możliwość łatwego, wzajemnego poznania się i tworzenia żywych relacji osobowych. Równocześnie DPS wchodzi w skład Domu dla Niepełnosprawnych, w którym jest jeszcze szpitalny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Zakład – Opiekuńczo Leczniczy oraz Lokale Aktywizujące. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej mogą korzystać z bardzo bogatego zaplecza fizjoterapeutycznego Centrum Usług Rehabilitacyjnych, łącznie z basenem i grotą solną. Wszyscy chwalą sobie życzliwość i poświęcenie personelu oraz bardzo smaczne posiłki przygotowywane w miejscowej kuchni. Niewątpliwym skarbem Domu jest rozległy ogród z licznymi drzewami, krzewami, kwiatami, figurami Matki Bożej i kaskadami wody.

Codziennie odprawiana jest Msza Święta. Słowo Boże wlewa w serca mieszańców nadzieję i optymizm oraz wychowuje do zgody, cierpliwości i serdeczności. W tym szczególnym Dniu życzę Księdzu i całej kadrze DPS satysfakcji z wykonywanej pracy, aby podejmowany przez Państwa trud codziennych obowiązków przynosił zadowolenie.

WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKI
Zbigniew Koniusz

Dom Pomocy Społecznej został wyróżniony

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, odbyła się gala w Szkole Muzycznej w Kielcach, w poniedziałek 25.11.2019 r.   Placówki uhonorowano w trzech kategoriach: "ośrodek pomocy społecznej", "dom pomocy społecznej" oraz "dom i klub Senior+".

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz  podziękował pisemnie Pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Piekoszowie, na ręce Dyrektora księdza Jana Jagiełki. DPS został wyróżniony za  działalność od 1996 r. na rzecz osób potrzebujących, starszych, przewlekle chorych.

Wójt gminy Zbigniew Piątek wyraził radość z faktu, że ta instytucja została zauważona. - Można powiedzieć, że jest to chluba Piekoszowa. 

Relacja na stronie Radio "eM"

Relacja na WWW Radio Kielce

Na WWW Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego

Busko Zdrój - wycieczka mieszkańców DPS

24 sierpnia 2017 r.w piękny, słoneczny, sierpniowy czwartek grupa Mieszkańców naszego Domu Pomocy Społecznej udała się na wycieczkę do Buska Zdroju.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Justynie Nurek
za perfekcyjne przekazanie nam informacji na temat historii kościoła św. Leonarda i innych ważnych obiektów w Busku-Zdroju.  

Czytaj więcej...

Mieszkańcy DPS w Krakowie

W piątek 2 września br. chętni do wycieczek i ciekawi świata mieszkańcy DPS w Piekoszowie pojechali do Krakowa. Na dobry początek zobaczyli skarby ukryte z kościele OO. Dominikanów z piękną Kaplicą Matki Boskiej Różańcowej (wybudowana przez Jana III Sobieskiego po wygranej bitwie pod Wiedniem. W kaplicy spoczywa matka króla Sobieskiego oraz jego brat Marek. Ołtarz główny zdobi obraz Matki Boskiej Różańcowej, jest to jedna z pierwszych kopii oryginału znajdującego się w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore. W 1921 obraz został ukoronowany przez bp. Adama Sapiehę).
 Na  dłuższą chwilę zatrzymali się  na Rynku Głównym  - wielką frajdę mieli karmiąc całe mnóstwo gołębi. Podziwiali urok Sukiennic, wysłuchali  hejnału z Wieży Mariackiej. Oczywiście zwiedzili  także  perłę sztuki Krakowa - Bazylikę Mariacką z ołtarzem zabytkiem  jednym z najwybitniejszych dzieł późnogotyckiej sztuki rzeźbiarskiej w Europie, wykonanym w latach 1477 ? 1489 przez Wita Stwosza, ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie. Dwa ruchome skrzydła ołtarza prezentują sceny z życia Chrystusa i Maryi.

Następnie spacerkiem przeszli pod okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3, a także do Kościoła OO. Franciszkanów. Tam zobaczyli m.in. polichromię i witraże Stanisława Wyspiańskiego, sławne  obrazy stacji Drogi Krzyżowej Józefa Mehoffera  oraz kopia Całunu Turyńskiego w kaplicy Męki Pańskiej.  


ZPO w Promniku - jasełka

 W czwartek 14 stycznia 2016 r. o godz. 11.00 odwiedzili Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie uczniowie ZPO w Promniku, którzy  podtrzymują zwyczaj kolędowania. 35 osób pod opieką pana Józefa Kasprzyka - (uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) stworzyło wspaniały zespół, przygotowali jasełka i dali koncert przepięknych kolęd i pastorałek. W jasełkach występował policjant,  który zachęcał do posługiwania się światłami odblaskowymi i miał niełatwe zadanie ochronienia ludzi przed zamiarem dokonania przez złego człowieka zamachu terrorystycznego.

Czytaj więcej...

Muzeum Orła Białego

29 lipca 2015  r.kilka osób z D P S z Księdzem Dyrektorem i i Panem Tomaszem G. terapeutą zajęciowym wybrała się do Skarżyska Kamiennej. Zwiedzili Muzeum Orła Białego oraz Sanktuarium MB  Ostrobramskiej. 

Muzeum Orła Białego to kolekcja militariów pod gołym niebem w Polsce na obszarze ponad 1,5 ha - na zdjęciu eksponaty tejże szkoły patriotyzmu.

Tokarnia

W niedzielę, 8 czerwca 2014 r. Mieszkańcy naszego Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunami zwiedzali Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz uczestniczyli w gali finałowej "Jawor - u źródła kultury".

Życzliwie w Domu w Piekoszowie

Są takie serca, co wesprą w potrzebie
i ciepłe dłonie, co Twą dłoń uścisną,
aż niepokoje wszystkie znów gdzieś prysną.
Jest taka dobroć, co serce ogrzeje,
przyniesie radość i nowe nadzieje?

Czytaj więcej...

Co u nas słychać?


Zanim opowiemy o turnusach wakacyjnych zobaczcie na kilku zdjęciach co się działo wiosną:

15 maja w Domu Piekoszowskim mieliśmy majówkę, w której główną atrakcją był koncert urodzinowy dla bł Pana Pawła II w wykonaniu naszych przyjaciół z zespołu ?Bardzo nam Miłosz? z Jędrzejowa z ks. Miłoszem Hołdą.

Czytaj więcej...

Dom Pomocy Społecznej

Piekoszów,
powiat kielecki, woj. świętokrzyskie

Dom Pomocy Społecznej w Piekoszowie jest domem pobytu stałego, przeznaczonym dla 26 osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom dysponuje wolnymi miejscami.

Koszt pobytu: 3 710,00 zł 

ZAPRASZAMY wszystkich chętnych pragnących w spokoju cieszyć się życiem i godnie mieszkać wśród życzliwych i gotowych do pomocy ludzi. 

Dla osób starszych samodzielnych proponujemy

LOKALE  AKTYWIZUJĄCE

(patrz zakładka na naszej stronie ?Lokale aktywizujące?), które są w bardzo wysokim standardzie oraz w cenie o wiele niższej niż w Domu Pomocy Społecznej. 

ZAPRASZAMY SENIORÓW I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE   

POŁOŻENIE
Dom Pomocy Społecznej mieści się w Domu Dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.
Z rozległej posiadłości, na której znajduje się Dom roztaczają się piękne widoki na pasma Oblęgorskie i Zgórskie Gór Świętokrzyskich. Mieszkańcy mają do dyspozycji duży, piękny ogród z oczkiem wodnym, miejscem na ognisko i licznymi ścieżkami spacerowymi.

Adres:     Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie
              ul. Czarnowska 2a; 26 - 065 Piekoszów
Telefon:  41 3061355, tel./fax 41 3061333
e-mail:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Konto:     Bank Śląski I O. Kielce  93 1050 1416 1000 0005 000 02480
NIP 959-14-87-339     REGON 29050549400027  

W naszym Domu przebywają osoby wymagające całodobowej opieki i pomocy z uwagi na starszy wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność i nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym. Dom świadczy usługi w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających; zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną na poziomie obowiązujących świadczeń zdrowotnych.

OPIEKA MEDYCZNA
Badanie niezbędne przed przyjęciem do DPS:  OB, HBS, WR, analiza moczu, RTG kl. piersiowej, EKG, 3 x kał

Mieszkańcy DPS znajdują się pod stałą opieką medyczną. Usługi medyczne sprawowane są przez lekarza rodzinnego, lekarzy specjalistów, psychologa oraz pielęgniarski. W razie zaistniałej konieczności Podopieczni korzystają także z poradni specjalistycznych i leczenia szpitalnego.

Pozostały personel medyczny ? opiekunki i salowe zapewniają usługi bytowe, polegające na zakwaterowaniu, żywieniu, utrzymaniu czystości i higieny osobistej Mieszkańców.

REHABILITACJA
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej mogą korzystać z szerokiego zakresu usług rehabilitacyjnych, świadczonych przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Według opracowanego zgodnie ze wskazaniami lekarza, indywidualnego planu rehabilitacji, Mieszkaniec poddawany jest zabiegom fizjoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażu klasycznego w gabinetach wyposażonych w profesjonalny sprzęt wysokiej jakości. Proponowane Mieszkańcom zabiegi rehabilitacyjne, podnoszą sprawność  psychoruchową, celem utrzymania i poprawy wydolności ruchowej i aktywności. 

TERAPIA ZAJĘCIOWA  
W naszym Domu prowadzone są różne formy terapii zajęciowej. Terapia pomaga Mieszkańcom w osiąganiu samodzielności i aktywności, wzmacnia poczucie własnej wartości, umożliwia wyrażanie emocji i przeżyć, jest źródłem radości, pozwala oderwać się od życia codziennego, aktywizuje i pobudza wyobraźnię, pozwala na samorealizację.

Proponowane zajęcia dostosowane są do zainteresowań, uzdolnień oraz sprawności manualnej i psychofizycznej osób w nich uczestniczących.

Warsztat terapii zajęciowej proponuje szeroki wachlarz technik: papieroplastyka, wiklina papierowa, decoupage, gobeliniarstwo, szydełkowanie, dziewiarstwo, hafciarstwo, zajęcia muzyczne, rzemiosło artystyczne, itp. Wykonane prace zarówno indywidualne jak i zbiorowe zdobią pokoje i korytarze Domu. 

ZAJĘCIA KULTURALNO-OŚWIATOWE, WYCIECZKI

W DPS podejmowane są liczne działania mające na celu nawiązywanie przez Mieszkańców nowych kontaktów, poszerzanie grona przyjaciół, zacieśnianie więzi między nimi a ich bliskimi i personelem, a także integrację ze środowiskiem lokalnym.

W tym celu organizujemy stałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Seniora, Św. Mikołaja, Św. Andrzeja, Św. Walentego, uroczyste śniadanie Wielkanocne, kolację Wigilijną oraz bal Sylwestrowy.

Przygotowywane są również ogniska integracyjne z rodzinami Mieszkańców DPS, spotkania integracyjne z Mieszkańcami innych DPS podczas wspólnego kolędowania. Wielokrotnie gościmy u nas dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze z różnych środowisk lokalnych. Podczas tych spotkań przedstawiają Mieszkańcom naszego Domu programy artystyczne, prezentują występy muzyczne, angażując ich we wspólną zabawę.

Mieszkańcy DPS mają możliwość udziału w wycieczkach i pielgrzymkach, np. do Krakowa, Częstochowy, Kałkowa-Godowa, Sandomierza, Kazimierza nad Wisłą, Oblęgorka. 

OPIEKA DUSZPASTERZA
W naszym Domu znajduje się kaplica, w której Mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy Świętej, spowiedzi, modlitwie i w innych nabożeństwach.  

WARUNKI MIESZKANIOWE I WYŻYWIENIE
Dom spełnia warunki mieszkaniowe według obowiązującego standardu. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, wyposażony w windę i pozbawiony barier architektonicznych. Posiadamy trzyosobowe pokoje z łazienkami. Pokoje wyposażone są w podstawowy sprzęt, tj. łóżko, szafki, szafy ubraniowe.

Dom posiada własną kuchnię i jadalnię. Zapewniamy całodzienne wyżywienie z uwzględnieniem diet wskazanych przez lekarza. Oprócz trzech posiłków dziennie istnieje całodobowy dostęp do podstawowych środków żywności.

Podkategorie