Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

TURNUS I (19.06 ? 2.07.2011r.)

KADRA: 
Ks. Jan Jagiełka
Barbara Bladziak
Wiesława Sygulska
Karol Wijas

Od 19 czerwca jak co roku na wakacje Dom w Piekoszowie napełnił się gwarem i radością uczestników turnusów rehabilitacyjnych. Tematem głównym rekolekcji był w tym roku bł Jan Paweł II. Jego nauczania dotyczyły konferencje i program pt. ?Jan Paweł II - Portret z poezji? złożony z wierszy Papieża Polaka recytowanych i śpiewanych w formie prezentacji multimedialnej z fotografiami polskich Tatr, Jeziora Galilejskiego w Ziemi Świętej oraz z Rzymu, z beatyfikacji 1 maja br. W piątek 24 czerwca, na placu przy Sanktuarium Piekoszowskim, gdzie są stacje drogi krzyżowej każdy mógł medytowa tajemnic Męki Chrystusa.
Żeby rekolekcyjnie pokrzepić ducha, 26 czerwca w niedzielę pojechali na Jasna Górę prosić Maryję we wszystkich potrzebach. Jak dzieci na kolanach mamy tak wielu chrześcijan przezywa spotkanie w kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny. pewnie dlatego burzliwe dyskusje na temat gdzie wyjechać na pielgrzymkę ? do Sandomierza, Krakowa, Kałkowa a może jeszcze gdzieś, zakończyły się wyborem Częstochowy.
W powrotnej drodze, zanim minęliśmy Lelów Ksiądz Jan Jagiełka przedstawił wiele szczegółów z życia Ignacego Trendy - kandydata na ołtarze, zamordowanego przez hitlerowców 4 września 1030 r. za to, ze nie chciał podpalić krzyża.
Oj dużo czasu uczestnicy prześpiewali razem i przetańczyli dzięki dwóm zapalonym specjalistom muzycznym - Zygmuntowi i Karolowi. Trudno zapomnieć ognisko, pogodne wieczory, dyskoteki i potańcówki na świetlicy.
Pewnie też warto pamiętać taki jeden wieczór kiedy przy herbacie i ciastkach z wielkim zaangażowaniem był prezentowane talenty turnusowe