Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Turnus 3 2014

 


20.07.2014 r. ? 02.08.2014 r.


kapelan     ks. Jarosław Grabka
kierownik     Maria Mirska 
pielęgniarka Marta Kozieł
KO          Martyna Jawór
23 uczestników i 17 opiekunów 

Trzeci tegoroczny turnus stanowili goście z Krakowa - z Chrześcijańskiego Braterstwa Chorych i Niepełnosprawnych, które stawia sobie za cel formację duchową, ewangelizację osób niepełnosprawnych przez osoby niepełnosprawne.  
Rekolekcje wypełniły codzienna Msza Św. i modlitwy,  wieczorne adoracje Najśw. Sakramentu, dialogowane konferencje ze skrzynką pytań, niezapomniane nabożeństwo adoracji krzyża oraz wiele duchowych rozmów indywidualnych. Klerycy Bartek, Grześ, Marcin i Łukasz chętnie wspierali gorliwe wysiłki ks. Jarka.
O stronę muzyczna dbali Sylwia i Martynka na gitarze, Krzysztof na skrzypcach i Zygmunt na organach, akordeonie i kto wie czym jeszcze?
Każdego dnia uczestnicy korzystali z rehabilitacji grupowej i indywidualnej.
W połowie turnusu grupa pielgrzymowała do Sanktuarium na Świętym Krzyżu.
Całe dwa tygodnie upłynęły pod troskliwą opieką Marysi ? kierowniczki oraz pielęgniarki Martusi. O rozrywkową stronę - dyskoteki i ognisko,  wieczory pełne radości śpiewu i dobrego humoru dbali Martynka, Bartek, Grześ i kto tylko miał jakiś szalony pomysł na wesołą zabawę. Nie brakło również kilku seansów filmowych w domowym kinie, wyprawy na Podzamcze.