Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

2018 - Spotkanie wielkanocne w Skorzeszycach

Grupa około 70 osób związanych z Domem dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie lub należących do Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół ?Nasz Dom? spotkała się w Święto Miłosierdzia, 8 kwietnia 2018 r. w gościnnych progach parafii w Skorzeszycach. Mszy Świętej przewodniczył Dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych ks. Jan Jagiełka.


W homilii uświadomił, że Bóg w całej historii zbawienia w sposób przebogaty okazywał swe miłosierdzie. Uwidoczniło się ono najbardziej w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. W sposób szczególny Zbawiciel objawił je św. Faustynie Kowalskiej. Pragnął, by najwięksi grzesznicy korzystali z Bożej dobroci w Święto Miłosierdzia, by wierni korzystali z niego każdego dnia o godz. 15.00, czyli w Godzinę Miłosierdzia, poprzez modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz przez medytację Odkupiciela, przedstawionego na obrazie z napisem ?Jezu, ufam Tobie?.

Kaznodzieja zachęcił do świadczenia na co dzień dzieł miłosierdzia. Przybliżył też dzieła Caritas Diecezji Kieleckiej w postaci Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Zaprosił do korzystania z Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, Domu Pomocy Społecznej, Lokali Aktywizujących i turnusów rekolekcyjno-rehabilitacyjnych (wczasorekolekcji), którym dał początek w diecezji kieleckiej Sługa Boży ks. Wojciech Piwowarczyk, Patron Domu w Piekoszowie.

Po Mszy Świętej goście zjedli obiad w Domu Rekolekcyjnym w Skorzeszycach, złożyli sobie życzenia wielkanocne, omówili bieżące sprawy wspólnoty osób niepełnosprawnych, ich  rodzin i wolontariuszy; chętnie trwali w klimacie świątecznej radości. Za gościnę dziękujemy kapłanom parafii w Skorzeszycach, całej wspólnocie parafialnej oraz Siostrom i pracownikom Centrum Spotkań i Dialogi Diecezji Kieleckiej.