Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

25 lutego 2018 r. - ciekawa wizyta

RELIKWIE bł. BARTOLO LONGO

 25 lutego 2018 r. gościliśmy w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie relikwie i ikonę bł. Bartolo Longo . Ten szczególnie gorliwy Apostoł Różańca Świętego żył na przełomie XIX i XX wieku w Pompejach koło Neapolu i po burzliwej młodości, gorliwie krzewił dzieła miłosierdzia oraz upowszechniał modlitwę różańcową. Dzięki niemu znana jest już nie tylko pod Neapolem, ale na całym świecie nowenna pompejańska.  

}


Bł. Bartolo Longo - niezwykły apostoł Różańca naszych czasów był obecny wśród osób przebywających w Domu dla Niepełnosprawnych  w relikwiach i ikonie, które wędrują po naszej diecezji od 4 lutego. 

Naszej modlitwie towarzyszyła intencja misji i misjonarzy, bo akurat 2 Niedziela Wielkiego Postu w tym roku ? to niedziela ?Ad gentes?. 

Od 15.30 pod zapoznaniu się z biografią Błogosławionego, nawróconego satanisty i wolnomularza, zaśpiewaliśmy Gorzkie Żale, potem odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego  i radosne tajemnice różańca. Przed Mszą Święta rozważaliśmy tajemnice światła. W homilii Ksiądz Dyrektor, nawiązując do Ewangelii o przemienieniu Pana Jezusa,  uprzytomnił, że Wielki Post powinien pomóc w ogniskowaniu życia na Osobie Zbawiciela. Przybliżył też nowennę pompejańską i przytoczył dwa świadectwa osób modlących się tą nowenną. 

Na wieczór rozważaliśmy tajemnice bolesne oraz chwalebne Różańca Świętego, i zakończyliśmy modlitwy Apelem Jasnogórskim. 

Poniedziałkowe czuwanie przy relikwiach, rankiem o 7.00, zapoczątkowały radosne tajemnice różańca i Msza Święta. Po śniadaniu medytowaliśmy kolejne trzy części różańca, modliliśmy się Litanią do Matki Bożej, innymi modlitwami i  pieśniami maryjnymi. O 12.30 Siostry Sercanki zabrały relikwie do DPS przy ul. Tarnowskiej w Kielcach.