26 marca 2017 r.
     
Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

26 marca 2017 r.

Odwiedziny Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego

 Niedziela Radości – czwarta w Wielkim Poście była dla  przebywających w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie oraz pracowników wyjątkowa  poprzez spotkanie na Eucharystii z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.

Na podstawie ewangelii o niewidomym od urodzenia usłyszeliśmy w homilii, że trzeba widzieć jak Bóg chce i uczyć się patrzeć tak, jak Bóg widzi. Bóg patrzy na serce – oto dlaczego Dawid został namaszczony na króla.  Zachęcał: „Pozwólmy, abyśmy sami byli narzędziami w rękach Jezusa”. Chorzy też mogą głosić Jezusa wokół siebie wobec tych,którzy przychodzą w odwiedziny. Zawsze jednak potrzeba miłości.  Nawiązał także do heroicznego świadectwa św. Brata Alberta, który w swoich zapiskach pozostawił myśl: „Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana – niesmaczna, opieka najlepsza – gorzka”. Niech ewangeliczna miłość nasącza ten Dom - życzył nam Ksiądz Biskup. Na koniec prosił wszystkich o modlitwę w intencji beatyfikacji Patrona Domu, Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka.

Przed błogosławieństwem,na zakończenie Mszy Świętej, bp Jan nazwał nasz Dom pięknym i zaznaczył, że jest on jeszcze piękniejszy obecnością ludzi cierpiących oraz opiekujących się nimi szlachetnym sercem.