Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

święcone 2016

3 kwietnia 2016 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego gościnna parafia w Rykoszynie przyjęła osoby niepełnosprawne i ich opiekunów związanych z Domem dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Spotkanie jak co roku po Wielkanocy -  to tzw. ?święcone?.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
KSIĘDZU PROBOSZCZOWI TADEUSZOWI LALEWICZOWI I PARAFIANOM 
za prawdziwie staropolską gościnę w Rykoszynie.

Kolejne spotkanie to tzw. "Majówka".  

  

Majówka w Piekoszowie odbędzie się 29 maja o 11.30 ZAPRASZAMY 

Początek spotkanie - to serdeczne powitanie  Księdza Proboszcza Tadeusza Lalewicza i modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego. Podkreślanie, że osoby niepełnosprawne pomagają świętować radość Miłosierdzia Bożego i wspomnienie, że sam gospodarz parafii od czasów kleryckich zna to środowisko, bo jeździł na wakacyjne rekolekcje z chorymi, stworzyło atmosferę ciepła rodzinnego.

 O godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Z homilii Księdza Dyrektora Jana Jagiełki wiele można się było dowiedzieć o kulcie Miłosierdzia Bożego tj. o Święcie Miłosierdzia, Obrazie z napisem "Jezu ufam Tobie", Koronce, Godzinie Miłosierdzia i apostolacie miłosierdzia.

Następnym punktem spotkania był prawdziwie staropolski poczęstunek ? pyszny żurek wielkanocny i ciasto ? dar serca parafian z Rykoszyna - DZIĘKUJEMY SERDECZNIE. Potem siedliśmy w kręgu na zewnątrz, w słońcu i śpiewaliśmy przy akompaniamencie akordeonisty.