Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

Święcone 12 kwietnia 2015 r.

„ŚWIĘCONE” W BODZENTYNIE 12 kwietnia 2015

W Bodzentynie odbyło się wielkanocne spotkanie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, związanych z Domem dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Dobrym przygotowaniem do Eucharystii była modlitwa różańcowa od 11.30. Ks. Adam Bałchanowski w imieniu Księdza Proboszcza Leszka Sikorskiego przywitał przybyszów na wstępie Mszy Świętej odprawionej o godz. 12.00 przez Księdza Dyrektora Jana Jagiełkę.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

parafii Bodzentyn - na ręce Księdza Proboszcza Leszka Sikorskiego - Organizatorom spotkania wielkanocnego dla osób niepełnosprawnych
związanych z Domem dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie  12 kwietnia 2015 r.

Pracowicie i pięknie przygotowany na Wielkanoc kościół
pomagał świętować  cud  Miłosierdzia Bożego.

W homilii wszyscy zostali wezwani do wielkanocnego przechodzenia od ciemności do światła, od niezgody do pojednania,  od grzechu do życia w łasce uświęcającej. Zostali też zachęceni do bezgranicznej ufności Miłosierdziu Bożemu oraz do świadczenia na co dzień miłosierdzia bliźnim. Jednym z ukazanych przejawów miłosierdzia jest dzieło realizowane w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Jest ono kontynuacją wczasorekolekcji dla osób niepełnosprawnych, którym w diecezji kieleckiej dał początek kandydat na ołtarze, Sługa Boży ks. Wojciech Piwowarczyk.  

Bardzo cenną niespodziankę  przygotowała młodzież z Liceum stanowiąca parafialną grupę przygotowującą Światowe Dni Młodzieży - 2016 w Krakowie. Wielkanocny montaż słowno-muzyczny przybliżył m.in. znaczenie symbolu nowego życia – jajka oraz ofiary z życia złożonej przez Jezusa - baranka.

Następnie w świetlicy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży czekał już na gości obfity poczęstunek.Podziękowaniom zarówno w kościele jak i na świetlicy nie było końca – trudno się dziwić, gdyż parafianie otwarli bardzo gościnne serca.  

 Młodzieży z KSM  i ks. Adamowi Bałchanowskiemu dziękujemy
za montaż słowno muzyczny pogłębiający wartość Wielkanocy
a także wiedzę o symbolach z nią związanych.
Ugoszczeni żurkiem, kanapkami i wspaniałymi ciastami
jesteśmy wzruszeni  Waszymi gościnnymi sercami i rękoma gotowymi pomagać.

Chcemy okazać wdzięczność modlitwą
o wszelkie Boże błogosławieństwo
Dyrekcja i Pracownicy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie
oraz Zarzą Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół "NASZ  DOM"