Uwaga: ta strona może używać plików cookies, jeśli chcesz tego uniknąć, wyłącz obsługę cookies w twojej przeglądarce

PATRIOTYCZNIE Z ŁOSIENIA

W piątek 22 listopada br. odwiedzili nasz Dom goście ze Szkoły Podstawowej w Łosieniu. Przedstawili patriotyczny montaż słowno muzyczny pt. "MOJA OJCZYZNA".  Nie tylko śpiewali recytowali, ale na dodatek zatańczyli „chodzonego”. Wspólnie z publicznością zabrzmiało m.in.: „Wojenko, wojenko”,  „My Pierwsza Brygada”.  Na czas śpiewu „Roty” wszyscy powstali i gromko zabrzmiało „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”  

Urocza Zosia Ściegienna podbiła serca swą pieśnią - żalem matki - pożegnaniem syna idącego na wojnę. Zachwyceni słuchacze poprosili brawami o bis.

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY 
za „ucztę  polskości”

Pani Renacie Baran i Uczniom Szkoły Podstawowej w Łosieniu. 

Zaproszenia

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 
na Święto Niepodległości - 17.11.2019 r.

do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

oraz na  "BAL  SYLWESTROWY"

Zapisy do 17.11.2019 r. 

(Wpłata 80,00 - do ks. Jana Jagiełki, lub Zosi Wojtyny)

3 czerwca 2019 - W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Jak co roku 3 czerwca w Masłowie odbyło się spotkanie integracyjnych Osób Chorych oraz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością. Jest to piękna tradycja wspólnego świętowania kolejnej rocznicy wizyty na lotnisku w Masłowie Świętego Jana Pawła II. W trzynastym spotkaniu uczestniczyło ok. 600 osób. Najważniejszym punktem spotkania jest Masza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka, na której osoby chore i niepełnosprawne oraz inni zebrani mogli usłyszeć od celebransa słowa wsparcia, otuchy i podziękowania za to, że po prostu są.

 Nieodłącznym elementem integracyjnym spotkania jest przygotowanie przez jego uczestników serc dla Jana Pawła II. Wielkość serca, technika przygotowania, kolorystyka itp. zależą od wyobraźni jego autorów. Na koniec i tak wszystkie zostaną nagrodzone ogromnymi maskotkami ufundowanymi przez Biskupa Mariana Florczyka.   

Z naszego Domu w spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób. Były to osoby na co dzień mieszkające w placówce, pracujące w niej oraz osoby, głównie z Kielce związane z działalnością ośrodka. 

2019 Majówka

Majówkę 26 maja 2019 r. rozpoczęło o godz. 11.00 Walne Zebranie Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „NASZ DOM” Ksiądz Dyrektor Jan Jagiełka poinformował o aktualnych działaniach Domu dla Niepełnosprawnych. Ewa Sałaj – wiceprezes Stowarzyszenia  przybliżyła najnowsze wiadomości  lokalnego środowiska osób niepełnosprawnych. Prezes Edyta Domagała przedstawiła sprawozdanie Stowarzyszenia za rok 2018. Członkowie głosowali za akceptacją pracy Zarządu. O 12.00 wszyscy zebrali się w kaplicy na niedzielną Eucharystię. 

Po smacznym posiłku z deserem chór Schola Cantorum Kielcensis zaprezentował kilkanaście utworów muzyki dawnej. W programie znalazły się utwory z chorału gregoriańskiego, oraz m.in.: wielkanocna antyfona „Regina celi”, starocerkiewnosłowiańskie „Pod Twoja obronę”, czy dawna, włoska piosenka o aniołach, przy wtórze cytry. Na zakończenie została odśpiewana Litania Loretańska  przy figurze Matki Bożej; kilka osób wyrecytowało wiersze na Dzień Matki. 

Goście ze Szkoły Podstawowej w Promniku - 14.05.2019 r.

14 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Promniku odwiedzili nasz Dom i przedstawili misterium paschalne. W pierwszej części spotkania rozważali o cierpieniu i krzyżu w życiu ludzkim. Słowa refleksji przeplatali pięknie zaśpiewanymi piosenkami: „Zbawienie przyszło przez krzyż”, „Rozpięty na ramionach”, „Nie zdejmę krzyża”. Następnie zebrani wysłuchali kilka ciekawostek o tradycjach malowania jajek, gaika,  dyngusa.   Goście, piosenkami „Zmartwychwstał Pan” i „Jezus zwyciężył” wprowadzili  atmosferę zmartwychwstania, nowego życia i wiosny.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  Pani Anecie Polit i Panu Józefowi Kasprzykowi

za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania.